Vyberte stránku

Barbora Kůstová

Jaké jsou mé hudební zkušenosti?

Vystudovala jsem konzervatoř v Kroměříži a poté JAMU v Brně v oboru klavírní interpretace a cembalo. Své vzdělání jsem si rozšířila v rámci řady mistrovských interpretačních kurzů a stáží, jako bylo například studium na Grieg Academy v norském Bergenu nebo na prestižní univerzitě Mozarteum v Salzburgu. Na svém kontě mám také účasti na prestižních českých i zahraničních soutěžích a festivalech, z nichž můžeme jmenovat Bergen International Festival, Piano talents Milano, 12th European Grand Prize of Music „Mendelssohn Cup“ Taurisano, z českých potom festival Poláčkovo léto v Rychnově nad Kněžnou, Smetanovu klavírní soutěž v Plzni a nebo Soutěž Bohuslava Martinů v Praze.

 

Kde jsem vystupovala?

Jakou “lounge pianistka” jsem působila například  v hotelu Bristol v Salzburgu, v Grandhotelu Tatra ve Velkých Karlovicích, v pražském Rudolfinu pro firmu HP nebo firmu Banner v Chateau Mcely, při společenských akcích v hotelu Excelsior a The Phoenicia na Maltě.

 

Kdo ještě jsem?

Vedle vystupování mě baví také učit. V současné době vyučuji klavír na konzervatoři, korepetuji na mezinárodních hudebních kurzech v Zábřehu nebo pořádám různé typy koncertů. Kromě toho miluji cestování, lezení po skalách, vysoké hory a turistiku, poslouchám irskou lidovou hudbu a jsem instruktorka snowboardingu.”